Máte dotaz? +420 605 337 238

Jak připravit dokonalou zahradní párty

Letní atmosféra doslova láká k přátelským setkáním, zahradní párty a nejrůznějším oslavám. Užijte si zábavu po boku těch nejbližších. V následujícím článku najdete tipy na to, jak si takovou párty na zahradě skvěle užít a na co při přípravách nezapomenout.

Bez přípravy to nejde

Na zahradní párty se musíte připravit s dostatečným předstihem a přípravy vám zaberou spoustu času. Doporučujeme si dokonce sepsat seznam, na co nezapomenout. V parných letních dnech musíte myslet zejména na pitný režim. Doporučujeme například velkou skleněnou nádobu s kohoutkem. Hosté si pak budou chodit sami doplňovat a vy jste bez starostí. V horku samozřejmě i čerstvě načepovaná voda ihned zteplá. Nachystejte si tedy i dostatek ledu do nádoby, která izoluje teplotu  – například nerezové, či dřevěné vědro.

Připravte si perfektně prostor

Dostatek prostoru a místa k usazení hostů jsou klíčové. Dřevěný zahradní nábytek budete muset jistě doplnit ještě o další místa k sezení. Svou službu vám mohou prokázat dřevěné lehátka, ale například i dřevěné špalky šikovně rozestavěné do prostoru. Pro děti nezapomeňte na zahradě rozdělat deku, kde mohou děti spočinout. Doporučujeme také vybrat nějaké stinné místo, kde schováte jídlo a studené pití před slunečními paprsky a v neposlední řadě nesmíte zapomínat například na svíčky, dřevěné dekorace, světýlka a balonky, které vaši párty pozvednou o level výše. 

Co na zahradní párty nesmí chybět

  • Bez dobrého jídla se prostě neobejdete, podívejte se níže na tipy na stylové a originální servírování jídla.
  • Vyzrajte na nepřízeň počasí a buďte připraveni – slunečníky, přístřešky, nebo větráky jsou ideální volbou.
  • Zahradní dekorace vám vyladí prostor k dokonalosti a dodají ten správný styl.
  • Nepodceňujte světlo – pokud se zahradní akce protáhne až do pozdních hodin, tak vy i vaši hosté to oceníte
  • Dostatek pití pro vaše žíznivé hosty, kteří se v parném dni budou chtít jistě ochladit.

Servírování jídla

S parnými dny vyvstává otázka, jaké jídlo servírovat svým hostům. Musíte myslet na to, že na sluníčku se některé pokrmy snadno zkazí. K létu proto neodmyslitelně patří spousta zeleniny a ovoce, či grilování. Skvělým tipem k pohoštění jsou například zeleninové hranolky podávané s ochucenými dipy. Z vlastní zkušenosti ho ocení mužské i ženské osazenstvo.

Jak servírovat stylově a bez zbytečného nádobí? My jsme se doslova zamilovali do rustikálního a minimalistického servírování, které navíc ušetří spoustu času s následným úklidem. Ideální je například servírovací tác, dřevěné korýtko či servírovací prkénko, kde vše nachystáte a hosté si berou dle libosti. Ošatky na pečivo a kryty na pokrmy proti mouchám jsou dnes již samozřejmostí.

Program pro dospělé a zábava pro děti

  • Hudba uvolní každého návštěvníka a pojí se s ní velké množství zábavy (přes den ji ocení zejména děti, ve večerních hodinách okouzlí pro změnu tancechtivé dospělé).
  • Zahradní hry – oblíbené jsou například dřevěné kuželky, házení kroužky (ocení zejména děti), zahradní kroket, petanque a mnohé další.
  • Vítaným zpestřením je osvěžení v bazénu.
  • Vraťte se do minulosti a zavzpomínejte na zábavu a zpěv při táborovém ohni. Nechcete na zahradě dělat velký táborák? A už jste slyšeli o finské svíci?
  • Vymyslete vlastní program – například různé soutěže, hledání pokladu pro děti, či vlastni verzi hospodského kvízu.

Hledáte další skvělé tipy, jak si užít léto nejen na zahradě? Navštivte náš Pinterest, kde kromě dřevěných dekorací, skvělých receptů, tipů na zahradní aktivity najdete i DIY postupy na dekorace, které oceníte nejen na zahradě.

Michaela Hodorová
Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.
Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.