Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Tvoření s dětmi: Malování na dřevěné auto

Blíží se jeden z nejoblíbenějších dětských dní, jež zahajuje sezonu letního času zalitého sluncem a zábavou. Víte, o čem je řeč? Přece o Dni dětí. A my pro vás máme skvělý tip na tvořivou činnost, která nadchne malé i velké prcky – malování na dřevěné auto. Jednoduchý DIY postup potěší i rodiče, protože tak mohou zrecyklovat mnohé dřevěné hračky. Auta si navíc děti mohou vyzdobit podle svých představ nebo třeba oblíbených pohádek.

Oslavte Den dětí zábavným tvořením

Děti milují kreativní činnosti a tvoření. Můžete jim jedno takové dopřát třeba malováním na dřevěné výrobky, u kterého se děti snadno zabaví, ale rovněž je i rozvíjí. Nemluvě o velmi vzácném čase rodičů s dětmi. Den dětí je k DIY činnostem jako stvořený.

Malování na dřevěné auto nebo dřevěný vláček

Dřevo je skvělým podkladovým materiálem pro mnohé další tvoření. Stačí zvolit jen ty správné barvy a výsledek bude rozhodně stát za to. Navíc každé dítě potěší, když si hračku může předělat podle svých představ. Však to jistě znáte!

Co budeme potřebovat

 • dřevěné autíčko, dřevěný traktor nebo dětský dřevěný vláček
 • štětec
 • akrylové barvy
 • bezbarvý akrylový lak ve spreji
 • v případě zájmu i obyčejné papírové šablony na obkreslování

Postup

 1. Vezmeme dřevěný vlak, nebo dřevěný traktor s vlečkou (záleží čistě na dětských preferencích) a očistíme je od případných nečistot.
 2. V případě recyklace starších dřevěných hraček pro děti, použijeme jemný smirkový papír s vyšší zrnitostí a vyhladíme případné nerovnosti.
 3. Na malování na dřevo se nejvíce hodí akrylové barvy, které můžeme vřele doporučit i my.
 4. Nyní už na řadu přichází kreativní část, ke které s radostí pozveme i děti. Jemnými tahy štětce na auto nanášíme barvu a vybarvujeme.
 5. Menší děti mohou použít i papírové šablony, které koupíte v jakémkoliv papírnictví.
 6. Nechte barvu důkladně zaschnout. Z vlastní zkušenosti doporučujeme minimálně 24 hodin.
 7. Po zaschnutí dřevěné autíčka, či jiné dřevěné hračky pro kluky i holky, zalakujeme bezbarvým akrylovým lakem.

Variabilita dřevěných hraček

Dětské dřevěné hračky mají spoustu skvělých vlastností. 

 • Jsou bezpečné a zdravotně nezávadné.
 • Interaktivní dřevěné hračky učí děti jemné motorice.
 • Neobsahují žádné toxické látky, tudíž se naprosto minimalizuje vznik případné alergie.
 • Jejich jednoduchý design plně podporuje fantazii a představivost, protože není zatížen dalšími funkcemi.
 • Oceníte i dřevěné hračky pro miminka, které vynikají svou hřejivostí a příjemným pocitem na dotek. Bez obav tedy můžete nechat děti do dřevěných hraček kousat.
 • Jsou pevné, odolné a doslova vděčné.
 • Lze je snadno přetvořit a vyzdobit k obrazu svému, aniž by jakkoliv utrpěla jejich kvalita.

Jaké dřevěné výrobky lze ještě k zábavnému tvoření použít?

Malovat můžete na jakýkoliv dřevěný výrobek, který třeba chcete vylepšit nebo upcyklovat. Mrkněte na ty nejoblíbenější výrobky ze dřeva, které se k tvoření báječně hodí.


Pochlubte se, jestli se vám podařilo vyzdobit si dřevěný vláček pro děti, auto, nebo třeba výřez z překližky. Pokud hledáte další nápady na aktivity s dětmi, tak se podívejte na náš Pinterest, který je skvělou zásobárnou inspirace.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.

Další podobné články

Pokud chceme lepší svět, měli bychom začít u sebe. Ohleduplnost a udržitelnost patří mezi hlavní pilíře ČistéDřevo.cz. Proto jsme se rozhodli omezit plýtvání v naší dílně a skladu na minimum a vytvořili na e-shopu sekci výrobků, kterým dáváme druhou šanci. Produkty, které v kategorii II. jakost najdete, nejsou žádné vysloužilé kousky z druhé ruky. Jedná […]

Chci číst dále

Dřevěný materiál je zřejmě tím nejvděčnějším. Nejen, že přispívá k pozitivitě, ale i o dřevěné kuchyňské výrobky, kterých na našem e-shopu nabízíme nespočet. Tak si to pojďme společně projít a shrnout.

Chci číst dále

Plánování svatby v dnešní době není vskutku lehká záležitost, proto bychom vám rádi nabídli pár jednoduchých rad na co vše je potřeba myslet, aby váš vysněný svatební den byl opravdu jako z pohádky. Ihned po zásnubách je potřeba se dohodnout, kde se Vaše svatba konat a poté kontaktovat příslušnou matriku, tyto věci je potřeba sladit […]

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.