Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Oslava Dne dětí na zahradě baví děti i dospělé

Den dětí se blíží mílovými kroky a je třeba začít přemýšlet, jak dětem uspořádat zábavnou oslavu, na kterou jen tak nezapomenou. 

Jak připravit tu nejlepší oslavu?

Den dětí je mezinárodním svátkem, který se pravidelně slaví 1. června. Po celém světě se připravují nejrůznější oslavy, sportovní a společenské akce, které děti tak milují. Jak se shoduje většina dětských psychologů, jsou tyto slavnostní akce pro děti velice důležité, budují si tak společenské vazby a socializují se. Zkuste se letos překonat, pozvěte k sobě dětské kamarády a uspořádejte tu nejlepší oslavu Dne dětí.

Oblíbené zahradní hry

Bez zábavy by to samozřejmě nešlo. Vymyslete proto vlastní hry a soutěže a děti budou skákat nadšením.

Bubliny, kam se podíváš

Všechny děti bezmezně milují bubliny, stačit jim bude i obyčejný bublifuk. Pokud chcete ale bublinkovou párty povýšit na úplně novou úroveň, tak pořiďte nebo si půjčte stroj na dělání bublin a uvidíte, jak se děti budou skvěle bavit.

Luk a šípy a další klasika

Klasické dětské hry na zahradu, které znáte ještě ze svého dětství, mají své kouzlo dodnes. Ať už zvolíte luk a šípy, zahradní kroket, nebo dřevěný meč se štítem či jakékoliv jiné dětské dřevěné hračky, tak věřte, že to děti vždy ocení.

Malování na obličej

Barvy na obličej stojí dnes pár korun a s malováním na obličej si užijí spoustu veselí i dospěláci, kteří se na zkrášlování dětských (i svých) obličejů skvěle vyřádí.

Hon za pokladem

Vymyslete dětem originální putování za pokladem. Stačit vám bude kreativní mapa plná zábavných indicií a dětem zase nezničitelný dřevěný blok, sada pastelek a touha objevovat. Samozřejmě nesmíte zapomenout na poklad, který dobře uschovejte, všetečné děti by ho mohly objevit daleko dřív, než vůbec hon za pokladem začne.

Tvoření s dětmi

Kreativní tvoření obzvlášť holčičky naprosto milují. Vyrábět můžete například zvířátka z papíru, malovat na ptačí budku (použít můžete akrylové barvy, fixy, ale postačí i obyčejné dřevěné pastelky), vyrobit hmyzí domeček nebo se vrhnout na stále oblíbenější malování kamínků.

Čím oslavu okořenit?

Zahrada je krásná sama o sobě a děti milují poznávat její tajemná zákoutí. Pokud ji ale zútulníte zahradními dekoracemi ze dřeva, tak rozhodně nebudete litovat. A jaké dřevěné dekorace pořídit?

Co na oslavě podávat za dobroty

Bez dobrého jídla si oslavu ani neumíme představit. Podívejte se na nejoblíbenější pohoštění přesně v preferencích vašeho dítěte.

  • Super galaktické hvězdy – klasické linecké hvězdičky namočte do misky, ve které bude hned několik barev, nesmíte je rozmíchat, aby pak tvořily na hvězdičkách supergalaktické mapy!
  • Krekrové berušky – na kulaté slané sušenky stačí dát rozpůlené rajče a dozdobit.
  • Krabí croissanty – croissantům stačí připevnit na párátkách očička a zábavná mňamka je na světě.
  • Ovocný ježek – velice oblíbenou a zdravou svačinku vyrobíte napícháním ovocných špízů do přepůleného melounu.
  • Listové pizza šneky – klasika, která nikdy nezestárne. Můžete udělat i sladkou variantu se skořicí.
  • Sušenkový vláček – kulaté i hranaté sušenky stačí spojit čokoládou a do vzniklých vozíků můžete nasypat třeba lentilky nebo jiné pamlsky.
  • Mechové cupcakesrecept najdete na blogu.

Víte, co ještě děti milují kromě atraktivních pamlsků? Zábavné servírování. K podávání lahůdek použijte například dřevěné korýtko, servírovací tác nebo dřevěný podnos, ale můžete být ještě kreativnější a například krekrové berušky podávat na podnose z kmene stromu, což je rustikální obdoba dřevěného tácu. Fantazii se meze nekladou. Listové šneky zase naservírujte do dřevěné misky. Za chvilku bude prázdná! Navíc si děti misku ze dřeva můžou vzít i někde do svého tajného koutku na zahradě.

Zahradní doplňky, dobré jídlo, neutuchající zábava a zábavné dětské hry na zahradu vytvoří s vaší oslavy místo, kde se každý bude cítit skvěle.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.

Další podobné články

Michal Klaška (www.kayu.cz) vyrábí designová pera a tužky ze dřeva. Jeho příběh, jak se z „kancelářské myši“ během tří let vypracoval v předního českého výrobce per, je fascinující. Požádali jsme Michala o rozhovor o tomto krásném řemeslu a o všem, co chystá.

Chci číst dále

Provádění tzv. decoupage (dekupáže) na dřevo je velmi staré řemeslo, které bylo poprvé použito již za Viktoriánské éry, kdy dámy trávily svůj volný čas dekorativním uměním, jako je právě decoupage, ale také zdobení a malování na porcelán. Základní principy a metody používání jsou ale stejné i dnes. Dřevěná prkénka, krabičky na šperky a jiné dřevěné […]

Chci číst dále

Nechte ruch ulic a stres z práce za dveřmi a proměňte svůj domov v oázu klidu. Hygge domov je plný harmonie, štěstí a pohody. Je to útočiště, do kterého se chcete vracet. Hygge je však více než jen pouhý trend, je to způsob života, který je příslibem štěstí a pohody každý den.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.