Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Vytvořte si originální dřevěné velikonoční dekorace

S oslavou jara se neodmyslitelně pojí nejen Velikonoce, ale i touha vyzdobit si dům či byt jarními dekoracemi. Podívejte se s námi na velice jednoduchou výrobu zajíců z břízy, která do vašeho interiéru vnese vůni jara.

Jak vyrobit velikonočního zajíčka ze dřeva

Výrobu velikonočního zajíčka ze dřeva zvládne i úplný začátečník, nepotřebujete k tomu totiž žádné velké kutilské dovednosti, ale výsledek bude rozhodně stát za to. Tato výroba zajíce ze dřeva vyniká svou jednoduchostí a skvěle se hodí na zábavné jarní tvoření s dětmi.

Co budeme potřebovat

Velikonoční zajíc: návod ze dřeva

 • Kolo ze dřeva obkreslíme na tvrdý barevný papír. Barvu papíru zvolte podle svého uvážení a s ohledem na barevnou kombinaci u vás doma.
 • Namalovanému kolečku přikreslíme hlavu a uši zajíčka.
 • Nyní zajíčka vystřihneme a přilepíme na kulatou podložku z kmene stromu. K lepení můžete použít lepidlo na dřevo, tavnou pistoli, ale klidně postačí i obyčejný Herkules.
 • K uším velikonočního zajíce připevníme provázek, abychom pak mohli ozdobu pověsit.
 • Pokud máte nějaký menší kulatý kousek dřeva, tak jej můžete připevnit jako ocásek.

Velikonoční tvoření ze dřeva

Dřevo je příjemným materiálem, které se dokonale hodí k jakémukoliv stylizování a harmonizování domova. Pokud tvoříme ze dřeva, tak připomínáme, že dřevo neustále pracuje a musíme tedy myslet na řádnou úpravu – obzvlášť pokud umisťujeme dřevěné dekorace do exteriéru.

Jaké dřevěné dekorace jsou teď populární?

 • Dřevěná vejce – můžete je vyzdobit mnohými způsoby, od malování akrylovými barvami, vypalování až po klasické zdobení horkým voskem. Krásně vypadají i v přírodním provedení.
 • Dřevěná podložka z kmene stromu na všechny možné (jarní) způsoby
 • Jarní věnce z přírodních materiálů – hitem letošního roku jsou věnce z dřevěných korálků. Mrkněte na náš Pinterest, kde najdete inspiraci.
 • Dekorace z dřevěných bedýnek – vyzkoušejte s dětmi například tvoření hnízdeček ze slámy a výrobu ptáčků.
 • Výroba zajíců ze dřeva – jeden návod vhodný zejména pro tvoření s dětmi najdete výše, do exteriéru se zase hodí zajíčci stvoření například ze špalků.

Velikonoční tvoření z proutí

Z proutí vznikají mnohdy ty nejhezčí velikonoční dekorace. Jaro pak ožívá nejen v tvořivé síle vrbových proutků, ale i ve velice tradičním pletením karabáčů a zejména jarních věnců, jenž symbolizují nové zrození. Pokud se sami chcete vrhnout na velikonoční dekorace z proutí, výrobu a přesný postup najdete v našem článku Proutěné dekorace návod.

Odkaz folklorního zdobení ožívá v moderním pojetí

Poslední dobou se stále častěji dostávají do popředí tradice a zvyky našich předků, kterým mnohdy nechybí moderní energický náboj. Folklor se dostává nejen do způsobu života, ale jeho viditelný odkaz ožívá zejména ve výzdobě interiéru, kde momentálně vévodí jarní tematika a velikonoční dekorace. Motivy ruční práce vaší babičky pak hravě využijete v drobných prvcích výzdoby, čímž přivítání jara posunete na zcela novou úroveň.

Jaké motivy použít na dřevo?

 • folklorní náměty
 • jednoduché tvary
 • drobné kvítky
 • vyhýbejte se abstrakci a extravaganci

Jaké postupy dřevu sluší?

Jak vyrobit zajíce ze dřeva jsme si už ukázali, ale podobně lze vytvořit například slepičky, vajíčka, nebo jakékoliv jiné jarní a velikonoční motivy. Dřevo je samo o sobě natolik dekorativním prvkem, že nemusíme dělat nic složitého a jarní výzdobu tak s přehledem můžeme svěřit i dětem. Pochlubte se vaší dřevěnou velikonoční výzdobou nebo nasbírejte inspiraci na našem dřevem vonícím Pinterestu.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.

Další podobné články

Všichni tyto pomocníky v kuchyni máme a potřebujeme je. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, že taky potřebují svou „údržbu“ a sem tam je vhodné je vyčistit? Je dokázáno, že kuchyňské prkénko na sobě má dokonce mnohem více bakterií, než to záchodové! Za zmínku stojí například listerie nebo salmonela, tedy známá infekční onemocnění. Poradíme Vám jak […]

Chci číst dále

Adventní čas je už za dveřmi a vy přemýšlíte, jakými dekoracemi zútulnit váš domov? Vedle klasických vánočních ozdob a dřevěných betlémů k Vánocům neodmyslitelně patří věnec – a my si dnes spolu ukážeme, jak takový věnec z proutí udělat. Na jeho dozdobení pak stačí přidat pár drobností a dokonalá dekorace v ryze přírodním stylu je […]

Chci číst dále

Pokud sháníte svatebního fotografa v rámci Moravskoslezského kraje, pak jste tady správně. Pro větší přehlednost jsme vytvořili jednoduchý seznam seřazený dle jednotlivých okresů. Postupně budeme doplňovat i ilustrační fotografie. 🙂

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.