Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Co netradičního dát dětem k Mikuláši

Už vám leze nepřeberné množství sladkostí, které děti dostávají na Mikuláše, doslova krkem? Nechoďte s proudem a pořiďte pro své miláčky něco nevšedního s notnou dávkou kreativity. Vaše ratolesti cukrovinky jistě oželí a naopak budete překvapeni, jak ocení něco nového a nezvyklého. Přesně o to by totiž dal v tom nejtradičnějším smyslu i Mikuláš.

Zdravé mlsání pro malé objevitele

Ne každé dobroty jsou nezdravé. Naučte děti mlsat zodpovědně a jako bonus, budete mít dobrý pocit z toho, že svým ratolestem dáváte něco dobrého.

  • Skvělým tipem jsou ořechy, klidně sáhněte i po těch obalených v jogurtu, nebo čokoládě.
  • Sušené ovoce zase obsahuje spoustu vlákniny a dětem rychle doplní chybějící energii.
  • Podle nás nesmí ořechy a ovoce v Mikulášském balíčku chybět. Nudí vás ale dnes snadno dostupné mandarinky a pomeranče? Dopřejte svým miláčkům exotiku. Kokosový ořech, dračí ovoce, ananas nebo mango rozhodně sklidí úspěch.
  • Raw tyčinky či vymazlené cereálie zase budou oblíbenou snídaní pro vaše drobečky i starší dítka.

Kreativní zábava má zelenou

Taky vaše děti zbožňují tvoření? Posuňte Mikuláše zase o level výše a darujte svým ratolestem dřevěnou bedýnku plnou zábavy. Doporučujeme naši krásnou krabičku, kde děti najdou skvělé dřevěné výřezy k domalování. Děti budou nadšené z dřevěné bedny s víkem, která je navíc nádherně barevně potištěná. Uvnitř najdou nejen výřezy z překližky ve tvaru lesních zvířátek, ale taky barvičky se štětci a barevné pastelky. Výřezy mohou domalovat a dotvořit, ale také mohou použít původní šablonu pro obkreslování.

Dřevěná krabička plná překvapení

Víte co děti bezkonkurenčně milují? Moment překvapení. Dopřejte jim ho právě na Mikuláše. Už bylo dost mandarinek a levných čokolád. Pokud si chcete vytvořit krabičku podle vlastních představ, zde je několik oblíbených variací a tipů.

  • Do bedýnky dejte třeba vitamíny. Děti budou mít radost ze sladkých bonbonů všemožných tvarů a vy zase dobrý pocit z toho, že jste pořídili něco, co podpoří jejich imunitu.
  • Překližkové výřezy všech možných tvarů rozvíjí kognitivní funkce a podporují představivost.
  • Puzzle s oblíbenou pohádkovou postavičkou.
  • Hravé drobnosti jako je JOJO, káča, Domino, Mikádo nebo Pexeso.
  • Blok a psací potřeby ocení zase starší děti, které své nápady rády zaznamenávají na papír.

Samotná dřevěná krabice následně poslouží jako ideální úložný box na hračky, nebo na jiné poklady, které si děti budou s radostí schraňovat.

…a víte že?

Tradice kolem osoby Mikuláše je obecně velice výrazná a slaví se hned v několika zemích světa (Německo, Nizozemí, Belgie, Holandsko, Polsko, Rakousko)? Z postavy Mikuláše navíc s několika obměnami vychází i Santa Claus. Kde ale vznikla samotná legenda a tradice obdarovávání dětí vousatého muže v červeném? Kolébkou Mikulášova uctívání bylo Porýní, silně podporováno císařovnou Theofanou, která byla manželkou německého císaře Oty II., zároveň ji její řecký původ výrazně odkazoval na její křesťanskou víru. 

A proč právě Mikuláš? Postava skutečného Mikuláše působila jako biskup ve 4. století na území dnešního Turecka. Již za svého života byl mezi lidmi extrémně oblíbený a vynikal svou každodenní dobrotou a laskavostí. 

V Čechách nalezneme první zmínky o Mikulášském obdarovávání už ve 14. století.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.

Další podobné články

Dejte svému děťátku to nejlepší! Zařizujete pokojíček a hledáte originální nábytek? Takový, který bude bezpečný, krásný na pohled a vašim ratolestem tak nebude nic chybět? Zvolte dřevo. Takový dřevěný nábytek je ekologický, působí hřejivým dojmem a má úžasnou trvanlivost. V průběhu let ho pak můžete brousit, lakovat nebo mořit na jiné barvy. 

Chci číst dále

Blíží se jeden z nejoblíbenějších dětských dní, jež zahajuje sezonu letního času zalitého sluncem a zábavou. Víte, o čem je řeč? Přece o Dni dětí. A my pro vás máme skvělý tip na tvořivou činnost, která nadchne malé i velké prcky – malování na dřevěné auto. Jednoduchý DIY postup potěší i rodiče, protože tak mohou […]

Chci číst dále

Pokud se domníváte, že každý krouhač je v podstatě stejný, není to tak úplně pravda. Při výběru krouhače je důležité dbát na to, jaké dřevo bylo použito a jakým způsobem jsou namontovány břity.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.