Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Originální korková móda

Věděli jste, že je korek ohnivzdorný a stává se z něj stále více oblíbený materiál módního průmyslu? Za kabelku už nemusíte utratit několik desítek tisíc, aby byla kvalitní a unikátní. Stačí vám ta naše korková! Je veganská, má geniální vlastnosti a navíc je každý kousek originál. 

Co tu pro vás máme?

Crossbody kabelka, batoh, korková taška, či malé psaníčko – to vše najdete v naší nabídce a ještě mnohem více. Kromě neotřelých vegan kabelek jsme pro vás naskladnili vkusné pánské i dámské peněženky, ale dokonce i třeba deštník nebo tašku na notebook.

Proč jsme naskladnili zrovna korek?

Do tohoto materiálu a hřejivého designu jsme se zamilovali na první pohled i dotek, který si nás získal mimojiné také pro svou šetrnost k životnímu prostředí. Nádherný materiál zemitých barev z udržitelného zdroje je přesně to, čemu věříme a co chceme předávat dál. Kvalita provedení srovnatelná s kůží a unikátní vlastnosti materiálu jsou z našeho pohledu prostě nepřekonatelné.

Přesvědčte se sami:

 • Má nadčasový módní design
 • Jedná se o čistě přírodní produkt (vegan)
 • Příjemně hřeje
 • Pyšní se tvarostálostí a lehkostí zároveň
 • Je voděodolný a ohnivzdorný
 • Honosí se skvělou pevností a velkou nosností
 • Odolává UV záření
 • Obejde se bez ftalátů
 • Je velmi vhodný pro alergiky
 • Šetří životní prostředí
 • Je dokonale recyklovatelný

Odkud vítr vane?

Korková kabelka nebo korkový batoh k vám domů připlují až z dalekého slunného Portugalska. Jižanský nádech je pak typický pro celkový design korkových módních doplňků. Firma Montado, která se může pyšnit již čtyřicetiletou tradicí, ručí osobitý design, prvotřídní kvalitu a udržitelný přírodní materiál. Všechny produkty jsme pečlivě otestovali a věříme, že se do nich zamilujete i vy.

Korek. Co to je?

Korek je kůra, která se získává loupáním ze stálezeleného stromu dubu rodu a druhu Quercus Suber (dubový korek). Lesy korkového dubu můžeme nalézt v alejích zejména na jižním pobřeží Portugalska, jehož je národním stromem. Stromy jsou velice pečlivě sledovány a šetrně pěstovány – na pokácení korkového dubu potřebujete mít zvláštní povolení. Dub se v průměru dožívá zhruba 200 let a za tu dobu se ohleduplně sklízí zhruba 15 – 20 krát. Nebývá úplnou výjimkou i strom mnohem starší.

Zaujal vás tento eko materiál i jeho překvapivě božské vlastnosti? Nechte svým šatníkem prohnat čerstvý portugalský vítr, který z vás udělá doslova módní ikonu. Jemné krémové a zemité barvy z módy takřka nevychází. I vegan kabelky mohou být tvárné a snadno se vám přizpůsobí – batoh může být věrným pomocníkem na procházky džunglí velkoměsta, krásné psaníčko vás zase doprovodí na večerní operu. Pokud chcete být in a dokonale sladit outfit, je naprosto pochopitelné, že si vyberete právě batoh nebo kabelku z korku. Korkové tašky totiž nenabízí jenom dokonalý vzhled, ve kterém se odráží hřejivost jižanského slunce, ale poskytnou vám možnost svézt se na vlně ekologické odpovědnosti.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.

Další podobné články

Způsobů, jak opečovávat a upravit dřevo je mnoho. V dnešní době je módní taktikou dřevo ponechat co nejvíce v původním stavu a přiklonit se spíše jen k jemným úpravám – lehké zbroušení, moření a lakování. Můžete si takto vylepšit váš starý kousek, který se vám válí doma nebo upravit dle libosti krásný nový kus nábytku.

Chci číst dále

Prošli jste s vaší ratolestí v dubnu úspěšně zápisem do první třídy a máte díky tomu doma předškoláka, který si to již letos více či méně nadšeně bude razit poprvé do školy?

Chci číst dále

Nastal podzim, blíží se sezóna sklizně a krouhání zelí. Připravili jsme pro Vás pár rad ke krouhání a nakládání zelí do sudu. Ideální je k použití klasický dřevěný krouhač s ostrými nerezovými břity.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.