Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Oslavte Den piva stylově

Dnes mají milovníci zlatavého chmelového moku významný den. Dny českého piva se slaví pravidelně 27.9. Poměrně novou tradici, která velebí náš “národní nápoj”, mají na svědomí čeští pivovarníci sdružení v Českém svazu pivovarů a sladoven. Do oslavy se zapojují hospody, pivovary, restaurace i menší pivovary a slibují svým věrným zákazníkům ochutnávku pivních specialit. Patronem českého piva je svatý Václav a tudíž je Den českého piva stanoven na čas svátku tohoto českého knížete – září. 

Pití tohoto chmelového nápoje má v českých zemích zakořeněnou tradici. Podobně jako to, že konzumace piva je zároveň stylovou záležitostí. Štamgasti v hospodě mají svůj oblíbený půllitr, nemluvě o tom, že málokterý Čech se spokojí s pivem lacině čepovaným do plastu. Svůj pivní korbel už měli návštěvníci hospod z dob samotného patrona Václava. V tomto článku najdete inspiraci na ten svůj pravý dokonalý půllitr na pivo.

Dřevěný korbel na pivo

Ke slavnostnímu pití piva patří kromě kvalitního zlatavého moku i neméně slavnostní korbel na pivo. Ten dřevěný bude stylový, navíc oceníte jeho přírodní design. Dřevo se k popíjení našeho národního nápoje báječně hodí. Historicita produktu vám navodí tu dokonalou atmosféru a vy se vrátíte k tradicím o několik století zpět. Na výběr máte širokou škálu variant a velikostí. Pivní korbel s víkem je autentický a ve vaší kuchyni bude mít čestné místo. Skvělé izolační schopnosti má například pivní korbel s nerezovou vložkou. Díky ní zůstane vaše pivo studené i v těch největších parnech. Korbel ze dřeva je i báječným a hlavně originálním dárkem, který navíc můžete vylepšit osobním věnováním. Obdarovaný člověk bude doslova zářit radostí.

Dřevěný nosič na pivo

Chystáte se uniknout z víru velkoměsta někam na samotu do lesa s partou skvělých kamarádů. Pípu nikdo tahat nechce, ale spotřeba nebude zrovna malá? Ideální volbou je nosič pivních lahví, který vaše problémy rázem vyřeší. Dřevěné přepravky na pivo jsou navíc stylovým a hlavně praktickým doplňkem každé chlapské párty!

Oslava ve velkém

Chystáte se Den českého piva oslavit opravdu ve velkém. Máte k sobě pozvanou partu kamarádů, kteří očekávají, že zlatavý mok bude téct proudem? Oceníte například dřevěný pivní sud. V tom dubovém pivo příjemně dozrává a získává ten správný říz. Kupte si proto pivo s předstihem, aby mělo tu dokonalou chuť i barvu. Dřevěné pivní sudy se vyrábí i z akátového dřeva. To zase velice příjemně voní a vůni předává dále. Pokud vaši oslavu doplníte o dřevěné korýtko naplněné až po okraj masovými dobrotami a pod stylové dřevěné korbely dáte dřevěné pivní podtácky, tak si můžete být jisti, že váš Den českého piva nikdo a nic nepředčí. 

Den piva si vaši pozornost určitě zaslouží, protože konzumace chmelového nápoje je u nás již dlouho zakořeněnou národní tradicí. Užijte si tento den a klidně si dopřejte sklenici piva navíc.

Autor Michaela Hodorová

Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům, co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.

Další podobné články

Gravírování je technologie, která nahrazuje ruční rytí. Vytváří grafický motiv, ať už se jedná o nápis, logo nebo ornament.

Chci číst dále

Čeká vás grilovačka, oslava narozenin, party nebo jakákoliv sešlost, kde se sejdete s rodinou nebo přáteli? Tak to určitě budete chtít mít vše do puntíku perfektní. My pro vás dnes máme ideální výbavu právě pro takové příležitosti a na závěr i tip na lahodný a jednoduchý pokrm, který se hodí na každou hostinu.

Chci číst dále

Podzim je za rohem a my už se psychicky připravujeme na ten čas, kdy budeme sedět s teplým čajem nebo kávou za oknem a pozorovat jeden deštivý den za druhým.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.