Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Texty na svatební přání

Někdo z vašich známých, či rodiny chystá svatbu a vy chcete být originální. Nuda není zrovna váš styl a dát blahopřání do obyčejné bílé obálky se vám příčí? Pro kreativní jedince tu máme skvělý nápad a tím jsou dřevěná přání, která zanechají skvělý dojem. Pokud si tam navíc necháte vypálit vlastní text přímo na míru, tak si můžete být jisti, že vás na svatbě nikdo nepředčí.

Originální svatební přání – text

Ptáte se jaké zvolit texty na svatební přání. To by mělo být zejména neotřelé a osobité a opravdu si na něm dejte záležet. Krásná slova totiž umí vykouzlit radost i slzy na tvářích novomanželů. Chcete mít přece gratulaci, která rozhodně nezapadne mezi ostatní. V tomto článku vám navíc poradíme, jaký text svatebního přání nejlépe zvolit. Máme zde pro vás pár ověřených tipů.

1. Grafické zpracování

Nejlepší je zvolit si jednoduché svatební motivy, které budou s celkovým dojmem krásně ladit. Na svatební přání můžete dát například prstýnky, srdíčka či holubičky. Přírodně laděnou svatbu doplní reliéfy květin, stromů, či listů. Na svatbu ve venkovském stylu se zase báječně hodí folklorní motivy.

2. Vzhled svatebního přání

Největší důraz byste samozřejmě měli klást na obsah. Texty přání k svatbě by ale měly taky nějak vypadat. Opět i zde platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Volte jemné pudrové barvy a nejlépe přírodní materiály. Křiklavé barevné a kýčovité přání ze supermarketu zřejmě nevěsta s ženichem moc neocení. V tomto směru rozhodně doporučujeme dřevěná svatební přání, která jsou přesně tím, co se od gratulace očekává. Jsou jednoduchá, velice osobní, krásná na pohled a vy navíc můžete projevit svého kreativního ducha.

3. Citáty 

Pokud si nejste jisti, jaký text na svatební přání zvolit, tak sáhněte po dostupných citátech, kterých najdete všude spoustu a snadno tak vyberete ten, který se k budoucím manželům hodí. Výstižné výroky o lásce budou na dřevěném přáníčku určitě skvěle vynikat. Máme pro vás pár oblíbených příkladů.

“V manželství fungujeme jako andělé s jedním křídlem. Pouze když se obejmeme, můžeme létat”.(Luciano De Crescenzo)
“Nemiluje ten, kdo nemiluje navždy.” (Aristoteles)
“Miluji život, protože mi dal Tebe. Miluji Tebe, protože jsi můj život.” (John Lennon)

4. Verše a básně

Pokud je nevěsta romantická duše, tak určitě ocení veršované přání ke svatbě. Text by měl být krátký a hlavně výstižný. S délkou to nijak nepřehánějte. Pokud jste poetická duše, která má skládání veršů v malíku, tak můžete vymyslet něco sami. Přikládáme však i inspiraci na vhodná veršovaná svatební přání.

“Je mnoho lásek na světě, však žádná není stejná, ta Vaše ať je nejhezčí, vždy upřímná a věrná…”
“Ve svém krásném manželském svazku poznejte jen samé štěstí a lásku!”
“Kráčejte šťastni životem, vše buď Vám blahou zvěstí, co potká život Váš, buď jen láska a štěstí.”

5. Vtipné a humorné svatební texty

Jdete na svatbu někomu z dobrých přátel a můžete si tedy dovolit být osobnější. Rozhodně tedy zvolte přání, kde uplatníte svůj smysl pro legraci. Úderný vtipný text pobaví nejen ženicha s nevěstou, ale i ostatní svatební hosty. Příliš to ale nepřehánějte. Svatebčané totiž určitě neocení politická, vulgární nebo morbidní témata. 

“V každém manželství, které trvalo déle než týden, se najdou důvody k rozvodu. Vtip je v tom, stále znovu nacházet důvody k manželství.”
„Už je to dokonáno, už je to hotovo. Na svatbu je zaděláno, šetři ho, ty potvoro.“
„Žena pláče před svatbou, muž většinou až po ní.“

Pokud se někdo rozhodne kráčet životem ve dvou, je to vždy radostná a romantická událost. Nevěstu s ženichem samozřejmě potěší pouhá vaše přítomnost. Pokud jste si ale vybrali natolik osobní a originální přání jako je to dřevěné, tak věříme, že jejich radost se zdvojnásobí a budou se nad vaším přáním usmívat ještě za 50 let!

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Psaní, dřevo a kreativita jsou mou skrytou vášní. Mým úkolem je předat čtenářům co nejvíce rad, inspirace a návodů z oblasti dřevěných výrobků, vybavení domácnosti a práce se dřevem.

Další podobné články

Pokud máte chalupu, nebo například topíte dřevem, neobejdete se bez práce s palivovým dřívím. Abyste mohli topit, tak musíte mít dřevo dostatečně vyschnuté a toho dosáhnete jedině správným uložením. V následujícím článku se dozvíte, jak správně dřevo skladovat a samozřejmě i ukládat. Jak na správné uložení dřeva? U správného uložení dřeva je důležité, aby naštípané […]

Chci číst dále

Víte jaké dekorace se k jaru dokonale hodí? Přece ty proutěné! Proutí přináší do interiéru i exteriéru nádech přírody, svěží atmosféry, ale i tradičních hodnot. Vrhněte se společně s námi na výrobu koule z proutí, která je netradiční dekorací, jenž vám může dělat radost po celý rok. Zhotovení výrobků z proutí se ale snažíme cílit […]

Chci číst dále

Své mamince bychom měli projevovat lásku a vděk každý den po celý život. Jeden den v kalendáři je však k tomu jako stvořený. Ano, řeč je o Dni matek, svátku, který se slaví v různých dnech po celém světě a vychází z různých tradic. Všechny však mají společné uctívání ženy, bohyně matky, která nám dala […]

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.