Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Výběr top cooking blogů

Vybrali jsme pro vás přes tucet nejzajímavějších počinů českých food blogerů, co se věnují vaření a přinášejí všem milovníkům dobrého jídla inspiraci na hromadu gurmánských zážitků. Najdete tady tipy na vaření a pečení, zdravý životní styl, recepty (veganské, bez lepku, bez cukru) – zkrátka vše, co vás v kuchyni napadne. Prohlédněte si jejich články a fotografie a načerpejte inspiraci.

Karolína Four

Pokud se chcete dozvědět více o základních principech výživy a různých výživových směrech, zamilujete si blog Karolíny Four. Vedle receptů, které má šikovně rozdělené do kategorií na snídaně, svačiny, sladké a slané, tady najdete i různé praktické rady do kuchyně. Karolína se navíc věnuje i problematice poruch příjmů potravy a osvětě.

CukrFree

Potřebujete se zbavit závislosti na sladkém a žít zdravým, spokojeným životem? Účelem blogu CukrFree není jíst 0 g cukru, autorka Janina ani nenabádá k úzkostlivému počítání množství sacharidů v potravinách. Základem jejích receptů je opravdové, minimálně průmyslově zpracované jídlo s nízkým obsahem cukru, které si zkrátka zamilujete!

Paleo Snadno

Jak už logo napovídá, Lucka, autorka blogu Paleo Snadno, se ve svých receptech věnuje ne jen paleu. Najdete tady recepty bez lepku, keto, bez masa, bez vajec, vegetariánské, low carb nebo třeba tipy na nutriční restart organismu (Whole30). Vedle stravovacího stylu si ale můžete recepty vyfiltrovat i podle sezónnosti surovin nebo podle typu jídla. Jasně, přehledně a s rozumem!

Kuchařka pro dceru

Pokud s vařením právě začínáte, Kuchařka pro dceru je blog pro vás. Všechny Janiny recepty jsou popsány pěkně od píky, s jasným vysvětlením a detailním popisem co, jak a hlavně proč. Naučíte se především principy a postupy a možná vám trochu ukápne slina. 🙂

My Cooking Diary

Autorka My Cooking Diary o sobě říká: „Nejsem šéfkuchař ani kuchař, nejsem odborník, nejsem spisovatel a nejsem ani fotograf.“ Pokud jste už měli tu čest nakouknout pod pokličku jejího blogu, asi už tušíte, že to není tak úplně pravda. Recepty jsou popsány a nafoceny tak, že budete chtít olíznout monitor a až si něco podle Kačí zkusíte uvařit doma, budete si pořádně mlaskat!

MAŠKRTNICA

Milujete kynuté pečivo? Uf, tak to jste na správné adrese! Mašrtnicu Julianu – česky mlsalku – kterou můžete znát i z podcastu Ve vlastní šťávě, si zkrátka zamilujete. Upečte si kváskový chleba nebo něco sladkého – je libo domácí vánočka lepší než z pekárny nebo třeba loupáky, co provoní celou domácnost láskou? Mrkněte na stránky PečemPecen.cz, sežeňte si kvásek a hurá do toho!

Zásadně zdravě

O zdravém jídle, o zdravém těle, o zdravém rozumu a hlavně o zdravém životním stylu, který vás bude bavit, to je blog Zásadně zdravě. Můžete si podle Jáji zkusit něco uvařit nebo si zarezervovat svoje místečko na jednom z jejích kurzů vaření. Jája je totiž nejen skvělá kuchařka, ale navíc i výživová poradkyně.

Smooth & cooking

Představte si ideální den, kdy máte dost času na to připravit předkrm, polévku, hlavní jídlo a upéct dezert, k tomu pozvat pár přátel či rodinu, krásně pro ně naaranžovat stůl, prostřít do posledního detailu, otevřít lahev dobrého vína a začít servírovat, jíst, pít a povídat si. To je recept na štěstí od Kačí a i vy se můžete inspirovat na jejím blogu Smooth & cooking.

Cat & Cook

Nebojte, na blogu Cat & Cook se nevaří kočky, to jen autorka Ivana vášnivě miluje svoji perskou parťačku Mindu. Dočtete se tady hlavně o vaření, pečení a studené kuchyni, vedle tradičních receptů z kvalitních potravin si můžete přečíst i o tom, jak nejlépe postupovat, jaké náčiní používat, kde nakoupit speciální suroviny apod.

Made by Kristína

Pamatujete na nejmladší vítězku soutěže MasterChef Česko z roku 2019? Aby ne, takových talentů moc není! Kristína, která miluje českou kuchyni, ve svých receptech z jejích základů vychází a nebojí se trochu experimentovat, už dokonce stihla vydat vlastní kuchařku. A že je jídlo zážitek je z jejích receptů znát. Zkusíte si podle Kristíny taky něco uvařit?

Autor Markéta Kocichová

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Oheň je od pradávna důležitým pomocníkem člověka. V současné době se s ním už nesetkáváme tak často, minimálně ne v jeho ryzí formě, na druhou stranu lze tento element jednoduše dostat do interiéru.

Chci číst dále

Vánoce jsou za dveřmi a výběr dárků pro své blízké také. Už máte představu, čím koho potěšit? Jestli dosud tápete, tenhle článek je pro vás jako dělaný!

Chci číst dále

Dnes mají milovníci zlatavého chmelového moku významný den. Dny českého piva se slaví pravidelně 27.9. Poměrně novou tradici, která velebí náš “národní nápoj”, mají na svědomí čeští pivovarníci sdružení v Českém svazu pivovarů a sladoven. Do oslavy se zapojují hospody, pivovary, restaurace i menší pivovary a slibují svým věrným zákazníkům ochutnávku pivních specialit. Patronem českého […]

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.