Máte dotaz? +420 605 337 238

Výběr top blogů pro maminky

Vybrali jsme pro vás přes tucet nejzajímavějších počinů českých blogerek, co se věnují mateřství a přinášejí maminkám (a tatínkům) inspiraci na množství aktivit s dětmi. Najdete tady tipy na výlety, tvoření, aktivity, hry, čtení, vaření, zkrátka vše, co vás napadne. Prohlédněte si jejich články a fotografie a načerpejte inspiraci.

Betty & Co.

Blogerka Pavlína je mámou dvou kluků, která se vedle těhotenství a mateřství věnuje široké škále témat od beauty, přes cestování, až po vaření. Na blogu Betty & Co. sdílí spoustu užitečných rad, tipů na dárky, inspirace na knížky pro děti a DIY.

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích jsou dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu a všechny radosti spojené s mateřstvím tak mají možnost prožívat spolu. Testují různé produkty a postupy, zkouší diety a cvičení, sdílí tipy na zábavu s dětmi a rády se pak podělí o své zkušenosti a zážitky.

TerezaInOslo

Tereza je spoluzakladatelkou agentury Elite Bloggers a vedle blogu TerezaInOslo stihla napsat už i knihu (Šlehačková oblaka). Znát ji můžete i z podcastů V oblacích nebo Linka, na které spolupracuje s influencerem Kovym. Na blogu najdete příběhy ze života Terezy a její rodiny, tipech na cestování a o podnikání.

mklife

mklife je blog mladé dětské lékařky, a především mámy, o lásce k dětem. Míša píše o těhotenství a mateřství (kojení, nošení, barefoot obouvání) a vše je psáno nejen z pohledu maminky, ale také z pohledu pediatra. Nabízí taky kurzy první pomoci dětem (i online).

Testováno na dětech

Rádi zkoušíte nové produkty a služby? Pak se vám bude líbit blog Testováno na dětech, kde se do testování můžete s dětmi i sami zapojit. Testuje se široká škála výrobků, hraček, kosmetiky, potravin pro děti, školních batohů a výtvarných potřeb, designových oděvů a bot, jízdních kol, knih, služeb a mnoho dalších.

S dětmi v báglu

S dětmi v báglu je blog o cestování s dětmi, který přináší hromadu tipů na cestování, včetně rad, jak naplánovat dovolenou či výlet s malými dětmi. Najdete tady i super nápady na aktivity, co s dětmi podnikat jak venku, tak doma, a taky tipy na knížky, tvoření, apod.

Život podle Karol

Karol je maminka tří holčiček a na blogu Život podle Karol píše o široké škále témat: zdravé stravování a recepty, montessori pedagogika, DIY, barefoot obouvání, kojení, látkování, kontaktní rodičovství, nošení děti atd. Má ráda přírodu, turistiku a stanování, takže na blogu najdete i tipy na výlety.

Máma v kuchyni

Autorkou blogu Máma v kuchyni je Barbora, která dle svých slov ráda experimentuje, nemá ráda polotovary a náhražky, oceňuje kvalitu a poctivost při vaření. Pořádá kurzy vaření pro malé děti. Recepty si můžete vybrat buď podle surovin nebo podle věku dítěte.

bizy-bee

Užitečné články o těhotenství, rady pro maminky, vyzkoušené recepty, tipy na dobré knížky a filmy, to je blog bizy-bee. Autorka Peťka sdílí tipy, co na sebe, jak na líčení, nebo třeba jakou kosmetiku vyzkoušet. A na blogu najdete i fajn soutěže!

Blog Zrzky

Na Blogu Zrzky najdete recenze her, hraček a dětských knížek, a taky hromadu inspirace. Je to milý blog o rodině a mateřství, a o všech výzvách, které s sebou toto krásné období přináší.

Matky na palubu

Autorka blogu Matky na palubu promítá do svých článků letité zkušenosti se speciální pedagogikou, sama má tři děti. Ráda poradí, ráda se dělí o zážitky a zkušenosti. Blog je plný recenzí, receptů, tipů, co číst, co tvořit a kde vyrazit na výlet.

Brněnská máma

Pokud bydlíte v okolí Brna, pak vás zaručeně bude bavit blog Brněnská máma! Dočtete se tady, co podnikat v Brně, kam vyrazit na výlet s dětmi do okolí, i kam vyrazit na dovolenou. Na blogu jsou i různé recenze na knihy, hračky, oblečení a obuv, dětskou kosmetiku a další potřeby pro děti.

S láskou, máma

Taky vás nadchl Montessori přístup k výchově a vzdělávání dětí? Rádi tvoříte? Na blogu S láskou, máma najdete hromadu různých návodů na výrobu DIY hraček, šití a další kreativu. Můžete si navíc zdarma stáhnout šablony, které autorka Klára připravila.

MARATON mama

Jak už název blogu napovídá, Nikol se vedle mateřství a dětí věnuje především sportovní tematice. Takže pokud vás zajímá zdravý životní styl, běhání, cyklistika a zdravé stravování, MARATON mama je přesně pro vás. Poradí vám, jak pořídit vhodné vybavení, oblečení a obuv, jak se stravovat a jak při tom všem levou zadní zvládnout doma děti.

Mama LIVE

Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi, hledáte tipy na knihy nebo jen nápad, co s dětmi podniknout? Inspirujte se na blogu Mama LIVE. Autorka Katka navíc občas něco upeče a uvaří, a dokonce poradí i v oblasti kosmetiky a beauty.

Kočárkem.cz

Pokud milujete chůzi s kočárkem, tak určitě nezapomeňte navštívit také web Kočárkem.cz, kde naleznete jak srovnání všech druhů kočárků, tak se můžete také těšit na mapu, která vám nalezne cesty a výlety pro procházku právě s kočárkem.

Rodičovo

Holky z Rodičovo píší o dětech, kočárcích, plenkách a aktivitách, které vás mohou zabavit, třeba když děti spí. Zajímá je mateřská a dětská móda. Probírají společně novinky ze světa rodičovství, hodnotí produkty a hledají ta nejlepší řešení.

Mammas

Mammas je blog dvou kamarádek – obě jsou maminky, obě jsou právničky a dokonce se obě jmenují Lenky. Najdete tady recenze na různé produkty (včetně testování produktů), tipy na výlety s kočárky, návštěvy baby-friendly akcí a míst, inspiraci ke cvičení, kosmetice, vaření, apod.

Život bláznivé mámy

Blog Život bláznivé mámy není jen o těhotenství, mateřství, dětech a rodině, ale najdete tady množství dalších témat jako je beauty, cestování, focení, knihy, móda a tvoření.

Mámou bez filtru

Mámou bez filtru je Michaela, která se nebojí psát o věcech, o kterých se příliš nemluví. Na svém blogu má několik rubrik, v nichž se věnuje cestě k mateřství (umělé oplodnění, rizikové těhotenství) a mateřství samotnému (recenze produktů, pokojíček, atp.). Pokud máte chuť na syrovou zpověď s humorem a nadhledem, s Mámou bez filtru si budete rozumět!

schoolofmylife

Autorkou blogu schoolofmylife je máma dvou dětí Lucie. Pokud s dětmi rádi čtete, máte v oblibě smysluplné hračky a chcete čas s dětmi trávit aktivně, vyrážet na výlety a sportovat, pak je pro vás tento blog jako stvořený. Kromě témat mateřství Lucie sdílí tipy na úklid domácnosti a věnuje se módě.

3dmamablog

Pokud hledáte místo pro rychlou inspiraci, které vám poskytne informace z reálného života s dětmi, pak je 3dmamablog jako stvořený pro vás. O čem všem se na blogu dočtete? O sportu (kolo, lyže, koloběžka), horské turistice v létě i v zimě, ale třeba i o rovnováha mezi vlastní realizací a životem vícedětné rodiny.

Markéta Kocichová
Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.
Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.