Máte dotaz? +420 605 337 238

Hledáte inspiraci? Mrkněte na výběr těch nejlepších českých blogů o bydlení

Vybrali jsme pro vás přes tucet nejzajímavějších počinů českých blogerů a blogerek, co se věnují bytovému designu, interiérům, ale i všemu ostatnímu, co s bydlením souvisí – od ručních prací, přes zahradničení, až po pojištění domácnosti. Prohlédněte si jejich články a fotografie a načerpejte inspiraci.

Můj dům, můj squat

Můj dům, můj squat

Design, móda a interiérové ilustrace s duší, to je blog Můj dům, můj squat. Pokud vás baví objevovat krásné věci, za kterými se skrývá originální nápad a zajímavý příběh, pak si tento blog zamilujete. Iri, která je autorkou tohoto webu, se inspiruje především skandinávským stylem. Rozhovor s Iri si můžete přečíst tady.

La Petite Anne

La Petite AnneInteriérový design, kreativní DIY tvoření, bydlení a jídlo, to vše najdete na blogu La Petite Anne. Autorkou blogu je Anna, která se řídí heslem „Všechno bude“. Pokud hledáte inspiraci na zajímavé DIY projekty a máte kreativního ducha, Anniny originální nápady si zamilujete. I s Annou jsme měli tu čest si popovídat a vyklubal se z toho parádní rozhovor!

Malinová Soňa

malinová soňaInteriéry, keramika, bydlení, to je blog Soni Malinové. Ten lze vystihnout jedním jediným slovem: umění. Soňa vystudovala uměleckou školu a dnes se živí designem. Má vlastní keramický ateliér a založila Galerii Krystal v Havířově.

TAMARKI

TAMARKITaky se rádi obklopujete pěknými věcmi a umíte dát nový kabát starým kouskům? Markéta, autorka blogu TAMARKI, miluje věci s příběhem a fandí severskému stylu bydlení, minimalismu a zároveň citlivému míchání stylů.

My Home Style

My Home StyleAutorkou blogu My Home Style je Petra, která píše články týkající se životního stylu v souladu s přírodou a stejně jako my miluje dřevo! Na blogu najdete především kreativní DIY nápady, sezónní tipy na dekorace, nějaké ty recepty a tipy na výlety po Česku.

manu propria

manu propriaAutorku blogu manu propria dle jejích vlastních slov „těší poezie a klasická hudba, oslovují ji časy dávno minulé, přírodní zahrady, výtvarné techniky, bydlení a design, křesťanská i východní nauka, toulání se lesem bez cíle, naslouchání šumění větru i myšlenkám…“ a její blog je plný krásných nápadů.

syroovka

syroovkaAutorka blogu syroovka je především mámou, takže drtivá většina jejích článků je o tvoření pro děti nebo s dětmi, o vybavení dětského pokojíčku, ale i o dekoracích do bytu. Na blogu navíc sdílí i velké množství fotografií, takže určitě potěší i nečtenáře.

U nás na kopečku

U nás na kopečkuU nás na kopečku není jen o designu a tvoření, ale dočtete se i o zahradě a bydlení a můžete načerpat i inspiraci na vycházky a výlety nebo si podle autorky Monči něco dobrého uklohnit v kuchyni. Monča má na kopečku i krámek, kde prodává mj. kouzelné úložné papírové pytle, kterým moc fandíme!

My White Obsession

My White ObsessionLifestyle ovládnutý posedlostí bílou barvou a neutrálními tóny, čistým designem a do toho neskutečné fotografie, to je My White Obsession. Pokud máte rádi kombinaci minimalismu a útulné klasiky, pak si zamilujete i nadčasový styl autorky Veroniky stejně jako my!

meet my lovely world

meet my lovely worldMeet my lovely world je blog o módě, cestování a životním stylu. Autorka Radka ráda tvoří, miluje nakupování a módu, fandí zdravému životnímu stylu a na blogu sdílí vše od receptů, přes cestování až po dekorace a výzdobu interiéru.

Chaloupka na konci světa

Chaloupka na konci světaPokud si chcete zvelebit dům a jeho okolí, koukněte na Chaloupku na konci světa. Autorka Rija si ráda sedne k nějaké ruční práci a vytváří různé doplňky a ozdoby, kterými pak zdobí svůj dům i zahradu. Takže pokud taky chcete propadnout kouzlu zahradničení, můžete se inspirovat u Riji a přetvořit obyčejný trávník v kouzelné kvetoucí záhony.

VINTAGELOVER

VINTAGELOVER je blog o bydlení a zahradě, renovaci starých věcí a vyrábění různých dekorací. Autorka Monika má ráda „nápady za pár korun„, inspiruje ji moderní skandinávský design v kombinaci s vintage věcmi a hlavně bílá barva. Pokud máte rádi minimalismus, Moničin styl vám určitě sedne.

Břichopas

BřichopasBřichopas je blog o hračkářích z celého světa. Autorkou blogu je designerka hraček Marie, takže pokud se vám autorské hračky a dárky s výšivkou z její dílny zalíbí, můžete si je pořídit domů. Nebo můžete na vlně kreativity využít jejích návrhů a střihů a něco svým ratolestem vyrobit sami.

Zahrada a já

Od semínka, přes sazeničku, až po rozkvetlou zahradu plnou lásky, to je blog Zahrada a já. Autorka Bohdana přidává krátké texty doplněné o nádherné fotografie, takže potěší především nečtenáře, co rádi koukají na krásný vizuál. Tak honem běžte načerpat inspiraci.

dc

Jiné, takové jsou fotky a texty Dáši, autorky blogu dc. Trochu vintage, kapku tradice, drobet retro, špetka minimalismu, hlavně originál. Nestojí za to se tady rozepisovat, stojí za zhlédnutí, to musíte vidět sami!

Lucie Living

Autorka blogu Lucie Living se – jak už název napovídá –  jmenuje Lucie. Miluje přírodu a materiály z lesa, maluje akvarely a tvoří dekorace. Pokud vás její tvorba zaujme, můžete si pořídit něco z jejího obchůdku nebo se inspirovat pro vlastní tvorbu.

Markéta Kocichová
Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.
Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.