Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Rozhovor s mujdummujsquat.cz 

  • 12. 02. 2021
  • Nezařazené

Design, móda a interiérové ilustrace s duší, to je blog Můj dům, můj squat. Pokud vás baví objevovat krásné věci, za kterými se skrývá originální nápad a zajímavý příběh, pak si tento blog zamilujete.  Iri, která je autorkou, se inspiruje především skandinávským stylem a miluje čistý design, stejně jako my. Proto jsme ji poprosili o její čas a zodpovězení několika otázek.

Proč jste se rozhodla založit si blog?

Kolem roku 2010 jsem objevila weby skandinávských blogerek a jejich krásné fotky interiérů mě přiměly téma nejen sledovat, ale také o něm začít psát.

Jaká témata máte nejraději?

Baví mě interiérová ilustrace. Na stěnách, doplňcích i nábytku.

Co děláte, když zrovna netvoříte příspěvky na blog?

Pracuju jako copywriter v IT firmě. A když zrovna nic nepíšu, tak si nejčastěji kreslím, trávím čas s dcerou a věnuju se našim kočkám.

Vedle psaní zároveň tvoříte hromadu originálních ilustrací. Jakou techniku používáte? Studovala jste grafiku nebo jste nadšený samouk?

B je správně. Teď testuji “papírový tablet” od norské značky ReMarkable, což je cesta, kterou se chci při kreslení v budoucnu vydat.

Taky hodně fotíte. Plánujete do budoucna nějaké novinky?

V hlavě mám nápad na úplně nový web, který z blogu bude vycházet, ale vydá se trochu jinou cestou. Zatím si pohrávám s logem a šablonou ve WordPressu.

Jaký je váš nejoblíbenější styl, co v interiéru osobně preferujete?

Kvalitní věci s nápadem, ke kterým mám vztah.

Máte své oblíbené české či zahraniční designery? Pokud ano, jací to jsou a proč?

Jsem fanynkou českého studia Muck a britských architektů z ateliéru Nimtim.

Jaký módní styl vás aktuálně nejvíc baví?

Hodně šedých, bílých nebo černých věcí v atypickém střihu.

Kde čerpáte online i offline inspiraci?

Z design reality show na Netflixu jako je třeba Dream Home Makeover s Sheou McGee, časopisů, filmů, webů, vzpomínek a rozhovorů.

Děkujeme Iri za Váš čas a ať se Vám daří!

Markéta z ČistéDřevo.cz

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Plánujete váš jedinečný den? Nebo někdo z vašich blízkých? Se svatbami jakoby se najednou roztrhl pytel, jen co se nám venku ukáže sluníčko.

Chci číst dále

Nechte ruch ulic a stres z práce za dveřmi a proměňte svůj domov v oázu klidu. Hygge domov je plný harmonie, štěstí a pohody. Je to útočiště, do kterého se chcete vracet. Hygge je však více než jen pouhý trend, je to způsob života, který je příslibem štěstí a pohody každý den.

Chci číst dále

Jak připravit zahradu na jaro? Mrazíky pomalu ustupují a naše zahrada se už pomalu začne probouzet, ale ještě než plně propukne zahrádkářská sezóna, čekají nás nějaké ty přípravy. Právě teď je ta ideální doba rozmyslet si, které rostliny vysadíme,  které nástroje máte a které musíte dokoupit a celkově promyslet vzhled vaší zahrádky.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.