Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Rozhovor s mujdummujsquat.cz 

Design, móda a interiérové ilustrace s duší, to je blog Můj dům, můj squat. Pokud vás baví objevovat krásné věci, za kterými se skrývá originální nápad a zajímavý příběh, pak si tento blog zamilujete.  Iri, která je autorkou, se inspiruje především skandinávským stylem a miluje čistý design, stejně jako my. Proto jsme ji poprosili o její čas a zodpovězení několika otázek.

Proč jste se rozhodla založit si blog?

Kolem roku 2010 jsem objevila weby skandinávských blogerek a jejich krásné fotky interiérů mě přiměly téma nejen sledovat, ale také o něm začít psát.

Jaká témata máte nejraději?

Baví mě interiérová ilustrace. Na stěnách, doplňcích i nábytku.

Co děláte, když zrovna netvoříte příspěvky na blog?

Pracuju jako copywriter v IT firmě. A když zrovna nic nepíšu, tak si nejčastěji kreslím, trávím čas s dcerou a věnuju se našim kočkám.

Vedle psaní zároveň tvoříte hromadu originálních ilustrací. Jakou techniku používáte? Studovala jste grafiku nebo jste nadšený samouk?

B je správně. Teď testuji “papírový tablet” od norské značky ReMarkable, což je cesta, kterou se chci při kreslení v budoucnu vydat.

Taky hodně fotíte. Plánujete do budoucna nějaké novinky?

V hlavě mám nápad na úplně nový web, který z blogu bude vycházet, ale vydá se trochu jinou cestou. Zatím si pohrávám s logem a šablonou ve WordPressu.

Jaký je váš nejoblíbenější styl, co v interiéru osobně preferujete?

Kvalitní věci s nápadem, ke kterým mám vztah.

Máte své oblíbené české či zahraniční designery? Pokud ano, jací to jsou a proč?

Jsem fanynkou českého studia Muck a britských architektů z ateliéru Nimtim.

Jaký módní styl vás aktuálně nejvíc baví?

Hodně šedých, bílých nebo černých věcí v atypickém střihu.

Kde čerpáte online i offline inspiraci?

Z design reality show na Netflixu jako je třeba Dream Home Makeover s Sheou McGee, časopisů, filmů, webů, vzpomínek a rozhovorů.

Děkujeme Iri za Váš čas a ať se Vám daří!

Markéta z ČistéDřevo.cz

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Zajistíme pro vás originální designové kousky, které budou pro každého osobním pokladem. Vytvoříme originální dárky pro vaše firemní partnery. U nás zkrátka myslíme na všechny.

Chci číst dále

Letošní rok je pro celé ČistéDřevo klíčovým. Je to přesně 5 let od založení e-shopu, tedy od zlomového okamžiku, kdy se dvěma kamarádům zhmotnil tajný sen. V průběhu pár let naši zakladatelé Tomáš Kruczek a Tomáš Izaiáš vdechli život dvěma e-shopům s dřevěnými produkty a rozhodli se vkročit do neznáma. Rozhovor o začátcích ČistéDřevo a […]

Chci číst dále

Ptačí budku jistě ocení všichni ptáčci, kteří mají problém si v zimních měsících obstarat dostatek potravy. Navíc skvěle doplní vaši zahradu a když se pustíte do její výroby, budete mít o zábavu i odpočinek postaráno. S dětmi pak přes zimu můžete sledovat, jací ptáci vás navštěvují.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.