Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Rozhovor s mujdummujsquat.cz 

Design, móda a interiérové ilustrace s duší, to je blog Můj dům, můj squat. Pokud vás baví objevovat krásné věci, za kterými se skrývá originální nápad a zajímavý příběh, pak si tento blog zamilujete.  Iri, která je autorkou, se inspiruje především skandinávským stylem a miluje čistý design, stejně jako my. Proto jsme ji poprosili o její čas a zodpovězení několika otázek.

Proč jste se rozhodla založit si blog?

Kolem roku 2010 jsem objevila weby skandinávských blogerek a jejich krásné fotky interiérů mě přiměly téma nejen sledovat, ale také o něm začít psát.

Jaká témata máte nejraději?

Baví mě interiérová ilustrace. Na stěnách, doplňcích i nábytku.

Co děláte, když zrovna netvoříte příspěvky na blog?

Pracuju jako copywriter v IT firmě. A když zrovna nic nepíšu, tak si nejčastěji kreslím, trávím čas s dcerou a věnuju se našim kočkám.

Vedle psaní zároveň tvoříte hromadu originálních ilustrací. Jakou techniku používáte? Studovala jste grafiku nebo jste nadšený samouk?

B je správně. Teď testuji “papírový tablet” od norské značky ReMarkable, což je cesta, kterou se chci při kreslení v budoucnu vydat.

Taky hodně fotíte. Plánujete do budoucna nějaké novinky?

V hlavě mám nápad na úplně nový web, který z blogu bude vycházet, ale vydá se trochu jinou cestou. Zatím si pohrávám s logem a šablonou ve WordPressu.

Jaký je váš nejoblíbenější styl, co v interiéru osobně preferujete?

Kvalitní věci s nápadem, ke kterým mám vztah.

Máte své oblíbené české či zahraniční designery? Pokud ano, jací to jsou a proč?

Jsem fanynkou českého studia Muck a britských architektů z ateliéru Nimtim.

Jaký módní styl vás aktuálně nejvíc baví?

Hodně šedých, bílých nebo černých věcí v atypickém střihu.

Kde čerpáte online i offline inspiraci?

Z design reality show na Netflixu jako je třeba Dream Home Makeover s Sheou McGee, časopisů, filmů, webů, vzpomínek a rozhovorů.

Děkujeme Iri za Váš čas a ať se Vám daří!

Markéta z ČistéDřevo.cz

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Plánování svatby v dnešní době není vskutku lehká záležitost, proto bychom vám rádi nabídli pár jednoduchých rad na co vše je potřeba myslet, aby váš vysněný svatební den byl opravdu jako z pohádky. Ihned po zásnubách je potřeba se dohodnout, kde se Vaše svatba konat a poté kontaktovat příslušnou matriku, tyto věci je potřeba sladit […]

Chci číst dále

Zařízení dětského pokoje tak, aby byl útulný, účelný a zároveň se líbil vašim nejmenším, není jen tak. Pokoj pro větší děti zařiďte s ohledem na jejich přání, u pokoje pro miminka se nenechte pobláznit kýčem a roztomilostí. Nezapomeňte, že děti budou v pokojíčku vyrůstat hodně dlouho.

Chci číst dále

Výběr postele není zrovna nejjednodušší záležitostí. Pokud chcete mít postel přesně podle vašich představ a ještě k tomu i něco ušetřit, tak doporučujeme vlastní výrobu dřevěných postelí. Přinášíme vám jednoduchý návod na výrobu dřevěné postele z palet svépomocí. Krom zaručeného návodu najdete v článku i tipy na originální noční stolky z masivu, ale i zajímavou […]

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.