Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Zábava pro děti na léto? Zahradní hračky!

Pobyt na zahradě je úžasná věc – obzvlášť, pokud jej můžete sdílet se svými dětmi. Ty ze všeho nejraději na zahradě dovádí a používají k tomu cokoliv, co zrovna najdou kolem sebe. Většina domácích hraček se ale na zahradu nehodí. Buď jen z toho důvodu, že je zbytečné je neustále prát nebo by se mohly venku snadno zničit. Naštěstí jsou tady dětské zahradní hračky, které jsou přímo k pobytu venku stvořené, a dítě si s nimi vyhraje klidně několik let. Proč? Protože jsou dřevěné!

DĚTSKÁ LAVICE SE STOLEM

Zahradní lavice pro dospělé jsou pro děti absolutně nevhodné. Nejen, že jsou “dospělácké” lavice pro děti extrémně velké, ale zároveň z nich mohou velmi jednoduše spadnout a zranit se. Proto můžete svým dětem pořídit roztomilé dětské lavice se stolem, kde si Váš prcek může v klidu kreslit, prohlížet obrázkové knihy nebo jíst svačinu. Ve stole je navíc vyvrtaná díra pro připevnění zahradního deštníku. A nebojte, lavice je maximálně bezpečná – všechny komponenty jsou pečlivě vybroušené a hrany zkosené!

 

PROUTĚNÝ KOČÁREK

Máte doma malou princeznu, která si nejraději hraje s panenkami a bere je všude s sebou? Pořiďte ji na zahradu krásný proutěný kočárek. Díky použitému materiálu je kočárek extrémně lehký a vhodný i pro opravdu malé děti. Látka se dá na kočárku odejmout. Asi největší kouzlo proutěného kočárku ale tkví v tom, že je ručně dělaný a vyrobený zlatými českými ručičkami.

Proutěný kočárek

DŘEVĚNÉ PÍSKOVIŠTĚ

Pamatujete si na místo, kde jste si jako děti nejraději hráli? Kromě zábavných houpaček se jednalo určitě o čas strávený na pískovišti. Výroba fantastických hradů, báboviček, boření se v písku a vytváření hlubokých jam – to je zábava, kterou jsme tolik milovali a kterou budou určitě milovat i Vaše děti. Dřevěné pískoviště má navíc po stranách praktické lavice a poklop, díky kterému jej můžete zavřít a schovat před deštěm!

Dřevěné pískoviště s lavičkou, zavíratelné

DŘEVĚNÉ ODRÁŽEDLO

Jestli je vaše dítě na kolo ještě příliš malé nebo by bylo nevhodné, aby s ním jezdilo po zahradě, zvolte jednodušší variantu v podobě dětského odrážedla. To je skvělé hned z několika důvodů – jednak je pomalejší, ale zároveň si na něm užije dítě kopec legrace a pak také pomáhá dítěti aktivovat svaly dolních končetin. Dřevěné odrážedlo navíc vypadá stylově a je maximálně ekologické. Kolečka  na odrážedlu nejsou plastová, ale nafukovací!

 

MALÁ KUŠE SE ŠÍPY A TERČEM

Aktivit, které se dají dělat venku s dětmi, je nespočet, ale obecně budete asi souhlasit, že pokud se jedná o akční a ztřeštěné hry, tak ty je baví ze všeho nejvíc. Máte-li doma větší děti, můžete jim pořídit kuši se šípy a terčem. Nebojte se, je maximálně bezpečná – nemá žádné nebezpečné hrany a místo ostrého hrotu jsou na konci každého šípu přísavky.

Dřevěná kuše s terčem

DĚTSKÝ STAN – TEEPEE

Taky jste v dětství určitě stavěly bunkry? Dětský stan patří mezi nejoblíbenější zábavu vůbec. Má tvar indiánského teepee, takže je stabilní. Stan je pratelný, ale bezpochyby největší výhodou je voděodolný materiál spodní části podložky, takže je možné jej použít i venku na zahradě, třeba u bazénu nebo na terase. A během roku pak teepee Vašemu dítku poslouží jako cool doplněk do pokojíčku.

Dětský stan, teepee

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Dřevěné betlémy, nebo též jesličky zdobí o Vánocích většinu našich domácností. A není se vůbec čemu divit, v případě šikovných ručiček vzniká jedna z nejkrásnějších ozdob svátků. Jaký je ale opravdový význam betlémů?

Chci číst dále

Nastal podzim, blíží se sezóna sklizně a krouhání zelí. Připravili jsme pro Vás pár rad ke krouhání a nakládání zelí do sudu. Ideální je k použití klasický dřevěný krouhač s ostrými nerezovými břity.

Chci číst dále

Patříte mezi ekologické nadšence nebo jen zkrátka milujete dřevo? Pak vás jistě potěší těchto pět tipů na výrobky, kterými si můžeme vybavit svou kancelář! Všichni, kdo jsme někdy pracovali v kancelářích, víme, kolik odpadu se zde denně vyprodukuje. Je to velká spousta plastů, mnoho vyhozených papírů a kancelářských psacích potřeb. Kromě běžného třídění odpadu na […]

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.