Máte dotaz? +420 605 337 238

I muži mají své dny. Potěšte tátu na Den otců stylovým dřevěným dárkem!

Táta? Ochránce, učitel, kouč. Když dítě upadne, opráší mu zadek a nechá ho to zkusit znovu. Také známý pod pojmy: nejlepší kámoš a superhrdina! Den otců se celosvětově slaví už od zlatých šedesátých. Vychází vždy na třetí neděli v červnu a letos tedy připadá na 21. června. V Česku se tento den ale netěší až tak velké oblibě jako třeba tradiční MDŽ nebo Den matek, a tatínci tak mají smůlu. Překvapte svého partnera drobným dárkem a ukažte mu, že zrovna on je ten nejlepší táta na světě.

Najít ideální dárek pro tatínka není žádná věda – znáte ho nejlépe ze všech a víte, jak rád tráví volný čas, co ho baví a jaké jsou jeho koníčky. Žádného muže neurazíte výrobkem ze dřeva. Dřevo je přírodní, surové, zkrátka chlapské. Ať už váš tatínek patří ke kutilům nebo spíše k elegánům, dřevěný dárek mu zaručeně udělá radost. Pro inspiraci jsme vám připravili pár tipů.

Táta s dcerou u teepee

Existuje něco víc sexy než chlap v kuchyni nebo u grilu? Dobrý kuchař jistě ocení blok na pořádné nože, dřevěné pomůcky na grilování na rodinnou barbecue oslavu či korbel na pivo. Pravý gurmán bude mít radost ze setu na sýry a sady na víno – a navíc tím potěší i vás. A pokud doma nemáte mistra šéfkuchaře, ale mlsný jazýček mu nechybí, překvapte ho ráno snídaní do postele.

Podnos plný dobrot

Šikovnému kutilovi, který má rád svůj organizovaný chaoz, můžete nenápadně vnést trochu pořádku do dílny či garáže. Pořiďte mu proutěný koš na dřevo do krbu, box na nářadí s nápisem “Nářadí pořádného chlapa”, a dřevěnou truhlu, která schová věci, jež se nikam jinam nevejdou.

Box na nářadí pořádného chlapa

Pokud máte doma spíše vkusného kravaťáka, co si potrpí na styl, určitě nic nezkazíte dřevěným motýlkem, které jsou momentálně mimořádně v módě a hodí se pro každou příležitost. Hodně potěší i chytrá vychytávka do kanceláře, třeba praktický organizér a pořadač. Sáhnout můžete i po originálním dárku s vlastním gravírováním, takový stylový stojánek na mobil s vlastním jménem nemá jen tak někdo.

Regál na víno

No a hlavně, jestli chcete potěšit tátu, který si rád hraje se svými ratolestmi, pořiďte mu dárek, který budou moct využít spolu. Nic nezkazíte dřevěnou stavebnicí nebo hlavolamem. U náročnějších hráčů můžete vsadit na sadu kostek či sudoku. Fantazii se meze nekladou!

Věž jenga

Tyto a mnoho dalších dřevěných drobností budou skvělým dárkem pro všechny tatínky. Další přírodní inspiraci najdete na ČistéDřevo.cz.

Markéta Kocichová
Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.
Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.