Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Jak si doma připravit kvašené zelí i jinou kvašenou zeleninu?

Úroda sklizená, sklepy připravené. Nastal čas zpracovat plodiny, které jste během sezóny pracně obstarávali. Víte, kteří pomocníci jsou ti praví? Poradíme i chutný recept na nakládané zelí!

Kvašené zelí nahradí polovinu vaší lékárničky

Ač se to nezdá, zelí je opravdový pomocník nejen při přípravě oběda, ale také při různých zdravotních potížích. Hravě srovná vaše zažívání, poradí si se zácpou nebo odhání bolesti. Příznivě ovlivňuje způsob myšlení, obohacuje imunitní systém o vitamin C a snižuje riziko rakoviny prsu. Zelí tohle všechno dokáže díky obsahu probiotických látek a velkému množství vitamínů.

Věděli jste, že…

… zelí se začalo pěstovat v Evropě již 1000 let před naším letopočtem?

Jak na výborné kysané zelí?

Postup a příprava není tak snadná, jak se na první pohled zdá. Potřebujete k tomu velké množství času a sebekázně, abyste některé fáze nezanedbali.

Co budete na kvašení zelí potřebovat?

  • Zelí v libovolném objemu (podle objemu si vyberte nádobu)
  • Sůl (dává se zhruba 40 až 200 gramů na 10 kilogramů zelí)
  • Koření dle chuti (kopr, kmín, hořčici)
  • Nádobu
  • Čisté vyvařené plátno
  • Něco těžkého na zatížení (například kámen)

 

Než začnete…

Ideální je smíchat připravené zelí s kořením ještě před natlačením do nádoby. Získáte kvalitnější chuť.

Pusťte se do díla!

  1. Očištěné a omyté zelí zbavené horních lupenů nakrouhejte. Doporučujeme vám krouhač na zelí se čtyřmi břity. Čepele jsou velmi ostré a práce vám půjde pěkně od ruky.
  2. Nakrouhané zelí namačkejte do vybrané nádoby.
  3. Každou vrstvu pečlivě udusejte. K udusání zelí je nejlepší tlouk na zelí. Uvolní šťávu a poskytne více místa v nádobě pro další dávku zelí. Pokud nemáte zelí již ochucené, nezapomeňte osolit. Přebytečnou šťávu odeberte, ale nevylévejte! Ještě se vám bude hodit.
  4. Takto naplňte celou nádobu. Pokud na povrchu není dost šťávy, dolijte tu odebranou. Pak zelí přikryjte vyvařeným plátnem, zakryjte pokličkou a zatižte kamenem.

 

Nakonec nechte nádobu týden v teple. Doporučuje se zhruba 18 °C. Poté nádobu přesuňte do chladného sklepa. Během prvního týdnu kontrolujte, zda je zelí dostatečně ponořené. Pokud ne, dolijte teplou vodu. První dávku domácího zelí si můžete vychutnat po měsíci.

Budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám zelí připravovalo, a jak chutnalo. Přejeme vám úspěšnou nakládací sezonu a dobrou chuť! A pokud máte tipy na kvašení jiné zeleniny, sem s nimi!

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Hola hola, škola volá! Už je ten nejvyšší čas začít pomalu shánět prázdné sešity, doplnit pouzdro o nové psací potřeby a dovybavit pokoj Vašeho školáka či studenta. V dnešním článku přinášíme pár nápadů na stylovou výbavu, se kterou budou Vaši potomci cool, ať už budou v září sedět v lavicích nebo se učit doma online.

Chci číst dále

Určitě už jste se s lapačem snů setkali alespoň za výlohou obchodů. Netušíte ale k čemu tahle věcička slouží? Je to dávný indiánský amulet, který zahání špatné sny. Legenda říká, že dobré sny sklouznou po peříčku zpět do duše spícího a ty špatné se se zachytí do jeho sítě a jsou spáleny prvním denním světlem. […]

Chci číst dále

Vánoce jsou za dveřmi a výběr dárků pro své blízké také. Už máte představu, čím koho potěšit? Jestli dosud tápete, tenhle článek je pro vás jako dělaný!

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.