Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Dostali jste pozvání na svatbu? Přinášíme tipy na skvělé dárky

  • 24. 07. 2019
  • Tipy na dárky

Přistálo vám v poště svatební oznámení spolu s pozvánkou na obřad? Asi vám v ten moment prolétla hlavou celá řada myšlenek typu: Mám vůbec co na sebe? Seženu v blízkosti obřadu ubytování? Co přinesu jako svatební dar?

Věci do domácnosti jsou sice praktické, ale…

Na všechny otázky vám odpověď nedáme, ale tu poslední vám pomůžeme vyřešit. Vymýšlení svatebního daru bylo ve všech dobách složité. Minulý režim toto rozhodování trochu ulehčil minimálně díky tomu, že s nedostatkem běžného zboží do domácnosti se otevřelo široké pole možností co darovat. Lidé byli obvykle vděční za pánve, tlakové hrnce, sadu příborů, zrcadlo, zkrátka ryze praktické věci, které se tězce sháněly. V dnešní době však již podobnými prezenty nikoho neohromíte. Řada svatebčanů, především rodičů, to řeší darováním peněz. Do mladého manželství se vždy hodí. Ale ruku na srdce, peníze úsměv na tváři a pocit, že si dárce dal tu práci, aby vybral originální dárek, nevyvolají.

I při výběru svatebního daru můžete vsadit na neopakovatelnou krásu a originalitu dřeva a nechat jeho krásou podtrhnout výjimečnost vašeho daru.

Dejte si práci a vyrukujte s originálním dárkem, který bude mezi ostatními vyčnívat

Že není dřevěný rámeček na obrázek příliš originální? Ale kdeže. Vložíte-li do něho dostatečný finanční obnos rázem je originalita zaručena. A proč nedarovat nevěstě a ženichovi rovnou celý milion? Že ho nemáte? To vás přece nezastaví. Stačí šikovně naaranžovat dvě tisícikoruny tak, aby čísla na nich vytvořila jedničku a šest nul. Aranžmá jednoduše vložte do obrazového rámečku, ideálně s motivem srdíček a o originální dárek máte postaráno. A koneckonců rámeček se srdíčky mohou novomanželé později využít na zarámování té nejpovedenější svatební fotografie.

Originální může být i svatební přání

Bývá dobrým zvykem ještě před rozbalováním svatebních darů, nahlas předčítat svatební přání. Obvykle se tohoto úkolu zhostí ženich či nevěsta, případně jimi pověřený zástupce. Chcete-li aby působilo přání od vás mezi ostatním výjimečně, zvolte dřevěné svatební přání, na které vám rádi vypálíme vámi navržený originální text.

Dřevo nenásilně doplní i dárky s nápadem a dodá jim styl

Darujte novomanželům dvě láhve archivního vína vyrobených v roce, v němž probíhá svatba. Bude jen na nich, zda je vypijí, či si ponechají jako vzpomínku na svatební den. Drahé víno vyžaduje stylový obal, dřevěná krabička ze smrkového dřeva s dřevovláknitou vlnou zdarma zajistí luxusní dojem, který lze podtrhnout ještě vypálením či vyřezáním originálního přání nebo data svatby na víko krabičky, které vám na přání rádi zajistíme.

Rádi byste zabodovali u nevěsty? Věnujte jí stylovou dřevěnou šperkovnici na všechny nezbytnosti, které každá žena potřebuje. Nejenže do ní v budoucnu uschová všechny propriety, jež ji budou zkrášlovat, ale do některého z jejích šuplíčků můžete uschovat i finanční obnos či jiný drobný dárek. V rámci svatebního veselí pak nechte novomanžele tipovat, která z přihrádek skrývá překvapení.

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi ráda podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji alespoň dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Pobyt na zahradě je úžasná věc – obzvlášť, pokud jej můžete sdílet se svými dětmi. Ty ze všeho nejraději na zahradě dovádí a používají k tomu cokoliv, co zrovna najdou kolem sebe. Většina domácích hraček se ale na zahradu nehodí. Buď jen z toho důvodu, že je zbytečné je neustále prát nebo by se mohly […]

Chci číst dále

Velikonoce patří mezi tradiční svátky, které jsou v naší kultuře zakořeněny od nepaměti. Nejen, že nám připomínají příchod jara, ale zároveň přinášejí po dlouhé a studené zimě konečně možnost uvolnit se a od srdce se zasmát. Někoho možná napadne, že začít plánovat v průběhu března Velikonoce je příliš brzy, ale na nákup vhodných svátečních dekorací není nikdy […]

Chci číst dále

Rok se s rokem sešel a měsíc lásky nám opět klepe na dveře. Mnoho z nás určitě řeší, co koupit své drahé polovičce za dárek, čím mu nebo ji udělat opravdovou radost. Přinášíme Vám inspiraci na výběr toho správného dárku, který potěší a bude hezkou připomínkou Vaší lásky.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.