Grilovací sezóna zahájena! Máte všechno potřebné vybavení? – Blog ČistéDřevo.cz

Grilovací sezóna zahájena! Máte všechno potřebné vybavení?

  • 11. 06. 2019
  • Kuchyně a vaření

Venku se otepluje, slunce zapadá pozdě večer a blížící se léto láká k nějakému tomu grilování. Ať s přáteli nebo v úzkém kruhu rodiny, prostě potřebujete náčiní, bez kterého se  neobejdete. Máte ho také?A kam dáme zeleninu?

Než budou grilované pochoutky hotové a připravené ke konzumaci, spousta lidí si ráda zobne dobré oříšky nebo kousek zeleniny. Servírujte tyto pochutiny v krásných dřevěných miskách nebo např. na dřevěném servírovacím talíři, či otočném prkénku. Vše působí profesionálně a je to krásně přírodně zpracované.Pořádně to okořeňte!

Podáváte zeleninový salát nebo má maso nevýraznou chuť? Není snazšího řešení, než jídlo dochutit vhodným kořením. Proto se hodí mít po ruce slánku či pepřenku. Problém nastává při volbě materiálu. Skleněné nádobky jsou příliš křehké a do venkovního prostředí nevhodné. Můžete si pořídit plastové, které však vypadají lacině a nevzhledně. Navíc jejich životnost je velmi nízká a jedná se o neekologickou variantu. Zkuste sadu dřevěné slánky a pepřenky! Vyberte si světlé nebo tmavé provedení.

Rukama ne!

K obracení masa už nemusíte pořizovat předražené kovové nástroje neznámého původu a složení nebo se o to snažit rukama. Nabízíme dřevěné grilovací kleště, které váš problém vyřeší. Jejich velkou výhodou je nízká hmotnost, přírodní materiál a zdravotní nezávadnost.Na stůl? V žádném případě!

Pokud si zakládáte na dokonalém vzhledu svého masivního stolu, jistě se snažíte zamezit pokládání příliš horkých věcí na desku stolu. Pokud nechcete, aby byl stůl ulepený od nápojů, a představa, že se do dřeva zapíchne špička nože, vás vyloženě děsí, pak východiskem jsou dřevěné podtácky, které většině nepříjemností zabrání. Vyberte si jejich design z široké nabídky!

Ekologické výrobky české výroby s certifikátem o nezávadnosti mohou posloužit i vám. Ponese se vaše letošní grilování v tomto duchu?

Marek Pařík
Autor Marek Pařík

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi rád podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Vytvořte si svůj vlastní nábytek z dřevěných bedýnek… Přinášíme Vám článek a inspiraci co všechno lze z dřevěných bedýnek vyrobit. Mezi nejvhodnější patří bedýnky ze smrkového a borovicového dřeva, které tvoří krásnou dekoraci domácnosti, ale i funkční nábytek.

Chci číst dále

Obujte zahradu do letního… Oficiálně prohlašujeme zahrádkářskou sezónu za započatou! Je čas grilovaček, posezení, zahrádkaření a hlavně trošku toho pyšnění se vlastní zahrádkou. S tím vám dnes pomůžeme.

Chci číst dále

Není nic jednoduššího, než zajít do supermarketu a koupit si kysané zelí. Nicméně i my sami upřednostňujeme domácí výrobu kysaného zelí za pomocí dřevěných pomocníků, neboť zelenina je jedním z hlavních zdrojů vitamínů a dalších pro tělo důležitých látek. Pokud jste četli až sem, pojďme se společně podívat na samotný recept.

Chci číst dále

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.