Máte dotaz? +420 605 337 238 (Po-Pá 7:30 - 15:30)

Jak zařídit dětský pokoj pro prvňáčka?

  • 27. 05. 2019
  • Návody

Prošli jste s vaší ratolestí v dubnu úspěšně zápisem do první třídy a máte díky tomu doma předškoláka, který si to již letos více či méně nadšeně bude razit poprvé do školy?

Od teepee stanu k psacímu stolu

Přestože vaše malá slečna či mladý pán byli ještě nedávno miminky, jejich svět se začíná velmi výrazně měnit a s tím se mění i jejich potřeby. Ještě před nedávnem jste pro svá dítka školkou povinná pořizovali teepee stany pro vymezení jejich soukromí a podporu budování identity, teď již je ale načase poohlédnout se po „dospělácké“ posteli, skříni, psacím stolu i ostatním vybavení dětského pokoje pro školáka.

Domečkové postele pro malé i větší

Základem dětského pokojíčku pro malého předškoláka je bezesporu kvalitní psací stůl a postel. Chcete-li vašim milým malým budoucím školákům dopřát ještě alespoň jednu vzpomínku na věk, kdy téměř nic nemuseli, věnujte jim jako předstupeň klasické postele dřevěnou postel ve tvaru domečku, jejíž skelet je vyroben z masivního borovicového dřeva, které můžete brousit a lakovat na různé barevné odstíny.

Bedýnkový regál zajistí dostatek úložného prostoru

Kromě postele a psacího stolu bude váš předškolák potřebovat větší množství prostoru na odložení aktovky, učebnic, sešitů, per a tužek, proto se při vybavování jeho pokojíčku zamyslete i nad úložným prostorem, jehož efektivním a ekonomickým řešením jsou regály a knihovny z dřevěných bedýnek. Bedýnky díky své variabilitě umožní seskládat funkční knihovnu či regál nebo je můžete použít samostatně jako poličky na zeď. Díky masivnímu do hladka hoblovanému smrkovému dřevu je bedýnkový regál zdravotně nezávadný, dokonce má i atest, a mohou jej využívat i děti s alergií.

Nezbytné doplňky

Nezapomeňte i na to, že váš prvňáček bude potřebovat svůj pracovní prostor vybavit různými doplňky, které najdete v kategorii „Do kanceláře„. Děti jistě cení sadu dřevěných pastelek i s ořezávátkem v dřevěném pouzdře či dřevěný stojánek na tužky a propisky. Zamyslete se ale i nad tím, že váš školák bude zpočátku potřebovat zavést do své školní přípravy řád a v tom mu jako nástroj skvěle poslouží korková nástěnka, na níž si bude moci přichytit připomínky svých úkolů, školní rozvrh a další důležité informace, které bude mít stále na očích.

Chytře zorganizovaný pracovní prostor pomáhá k dobrým školním výsledkům

Pro přehledné uložení psacího náčiní a drobností, bez nichž se žádný školák neobejde, zase skvěle poslouží dřevěné boxy a organizéry s víčkem či bez něj. Nejen prvňáčci do nich skryjí vše, co by na jejich stole způsobovalo nepořádek a ztěžovalo jim soustředění. Zároveň však potřebné věci zůstanou po ruce. Chcete-li svému malému školákovi udělat radost a zároveň mu připravit milou vzpomínku, nechte mu na organizér vypálit datum jeho prvního školního dne nebo jinou informaci, nad níž se po letech rád pousměje. Na druhou stranu šestiletý cvrček pořád ještě potřebuje hodně prostoru pro hry a ještě více pro hračky. Pořiďte mu na hračky praktickou sadu dřevěných boxů na kolečkách, kterou později využije na sešity a učebnice a prakticky s ním poroste.

Marek Pařík
Autor Marek Pařík

Věřím, že dřevo je nejdokonalejší materiál na světě a o zkušenosti s ním se s vámi rád podělím. Zajímám se o užitečné rady a tipy ze světa dřevotvorby, které publikuji dvakrát měsíčně.

Další podobné články

Vánoční čas s sebou přináší mnohem víc, než rozbalování dárků a štědrovečerní večeři. Už od nepaměti je spojen s mnohými tradicemi a pověrami, které se v menší nebo větší míře přenesly do moderního světa. Jaké to jsou? A proč si vlastně na Vánoce darujeme dárky nebo zdobíme stromeček? Čtěte a dozvíte se víc…

Chci číst dále

Přinášíme Vám recept na dokonale tenké a křupavé těsto jako z restaurace. Pizza je oblíbeným jídlem mnoha lidí na celém světě, obložte tu svou přesně podle Vaši chuti a podělte se o ni s nejbližšími. Ukážeme Vám, jak na to!

Chci číst dále

Věděli jste, že dřevo není poslední dobou tak populární jen v teple vašeho domova, ale spousta lidí ho teď využívá i pro svůj vlastní business? Majitelé obchodů, restaurací, kavárniček jsou na dřevě doslova závislí! Žádný jiný materiál nedodá totiž interiéru to správné útulno jako právě dřevěný nábytek či doplňky.

Chci číst dále

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/hosting/cistedrevo.cz/blog/wp-content/themes/cistedrevo/footer.php on line 20

#cistedrevo na Instagramu

Sledujte nás
 

Přihlaste se k odběru speciálních akcí a novinek

Pohlídejte si zajímavé rady a tipy ze světa dřevotvorby.
Buďte s námi součástí přírody.